TJ Vltavan Křečovicezhodnocení podzimní činnosti. [12/2006]

Vážení čtenáři,
rádi bychom Vás po delší odmlce informovali o dění v TJ Vltavan Křečovice.

V letní fotbalové přestávce došlo ke změně ve výboru TJ o nového člena a ke změně na postu předsedy TJ. Místo odstoupivšího předsedy Jaroslava Hůlky st. byl zvolen do výboru Aleš Bobál a novým předsedou se stal Pavel Pechač (autor tohoto článku). Nový předseda měl nástup do funkce ztížený tím, že nastupoval po předsedovi, který byl jeden z nejlepších za poslední roky v tomto TJ. Rádi bychom mu za jeho práci ve funkci předsedy tímto poděkovali a jsme zároveň rádi, že zůstal činný v TJ jako trenér a vedoucí našich žáků, perfektní starostlivostí o fotbalové hřiště a praním dresů pro fotbalisty.

Nový výbor TJ Vltavan Křečovice má nyní toto složení: Pechač P. - předseda, Senft m. - místopředseda, Rosůlek J. - sportovní manager + finance, Jirásek J. - předseda revizní komise, Bobál A. - člen vedení „A“ mužstva dospělých, Hrbek M. - člen vedení „A“ mužstva dospělých, Hůlka V. - člen vedení mužstva fotbalu žáků.

Převážná většina dění našeho TJ je spjata s fotbalem. V podzimní části fotbalového dění bylo důležité se vypořádat se zapracováním mladých fotbalistů do mužstva dospělých. Do mužstva se během letní přestávky vrátilo nebo nově přišlo 8 fotbalistů: L. Jiráček, J. Mařík ml., J. Moulík, L. Hulan, M. Senft, M. Bobál, J. Krejčí, Rosůlek ml.. Proto jsme si na začátku této sezóny všichni řekli, že musíme udělat vše pro zapracování těchto fotbalistů do našeho mužstva a bereme tuto sezónu jako přechodovou a nestanovovali jsme si žádné nemožné cíle. Na tomto místě bych rád poděkoval starším zkušeným fotbalistům, jako je P. Šebánek, L. Bublík, J. Vanžura, J. Hřebík, J. Šembera, že jsou novým klukům rádci a oporami jak na hřišti tak v kabině. Novým kapitánem pro tuto sezónu byl zvolen hráči, nejlepší z nastupující generace mladých fotbalistů, H. Hulan ml. Musíme říci, že tato volba byla správná s ohledem na výkony a přístup tohoto fotbalisty během celého podzimu.

Na začátku této sezóny byly vážné obavy o dostatečný počet fotbalistů. Musíme říci, že zásluhou vedoucích mužstva M. Hrbka a A. Bobála se nestalo v celé podzimní části, že by byl před utkáním nedostatek hráčů s tím, že k závěru podzimní části bylo před zápasem k dispozici až 18 fotbalistů. Toto také považujeme za velký kus práce, který se celému mužstvu a výboru povedl.

Dospělí fotbalisté hrají OS IV. třídu odd. A. V podzimní části nastoupili k 12 utkáním, z toho jsme hráli 5x doma a 7x venku a získali 13 bodů, za 4 výhry, 1 remízu, 7 proher. v tabulce jsme skončily na 9. místě což vzhledem k uvedeným skutečnostem je výsledek velice dobrý.

Dalším naším mužstvem, na které nezapomínáme, jsou žáci. Vždyť také díky jejich výchově můžeme tyto hráče postupem času začleňovat do mužstva dospělých a to je hlavním důvod, proč toto všechno děláme. Zde bychom chtěli vyzdvihnout práci J. Hůlky st. a V. Hůlky, kteří se výchově a soutěžním utkáním našich budoucích fotbalistů věnují. Jenom díky těmto dvěma obětavým členům našeho TJ můžeme dnes a doufáme, že i v budoucnu budeme moci, z našich žáčků uvádět nová jména na soupisku našeho fotbalového klubu.

Naši žáci se účastní OP starších žáků odd. B. V podzimní části nastoupili k 9 utkáním z toho 4x doma, 5x venku a získali 3 body za 1 výhru a 8 proher. V tabulce po podzimní části jsou na 9. místě.

Dále bychom Vás rádi seznámili s našimi dalšími činnostmi z tohoto podzimu. Zorganizovali jsme na fotbalovém hřišti jednu brigádu, při které jsme ošetřili zasazené stromky proti okusu spárkatou zvěří, provedla se výměna vadných eternitových desek na střeše kabin, vyžínala se stará tráva mezi stromky, o kolo kabin a branek. Znovu nám udělali hráči i členi TJ radost tím, že se zúčastnily této brigády v hojném počtu.

Členi naší TJ také uspořádali velmi hezký závěrečný turnaj v nohejbale na hřišti u Základní školy Josefa Suka Křečovice. Tento turnaj byl turnajem dvojic a účastnilo se ho 8 družstev. Hlavní záštitu nad turnajem měl J. Peterka, za což mu také patří dík.

Základem, který jsme si ve výboru TJ dali a který již nastoupil předcházející předseda, je udělat kolem fotbalu a lidí pro fotbal zapálených správnou partu. Myslíme si, po zhodnocení podzimní sezóny, které se uskutečnilo v restauraci u Kohouta po posledním utkání dospělých, kde se sešli skutečně všichni fotbalisté a téměř všichni členi výboru TJ, že nastoupená cesta zvolená před sezónou je správná. Plány na jarní část budou řešeny na výroční členské schůzi, kterou plánujeme na leden příštího roku.

Závěrem chceme poděkovat vstřícnému postoji obecního zastupitelstva včele se starostou F. Vondrou, že na fotbal v Křečovicích nezapomínají a velmi dobře ho podporují - děkujeme! A pokud bude obec potřebovat pomoc našich členů - jsme kdykoliv připraveni pomoci.

Za výbor TJ napsal Pavel Pechač (předseda TJ)

Komentáře nejsou povoleny.