Cesta za pokladem [18/2007]

Den dětí oslavily v pátek 1.6.2007 děti a učitelky společně s maminkami a sourozenci z naší mateřské školy Křečovice Cestou za pokladem.

Celá výprava vyrazila v oranžových tričkách, aby byla dobře vidět a také se ihned všichni poznaly.

Cesta začínala odchodem z mateřské školy s pokřikem „hurá za pokladem“. Děti měly předem označenou cestu barevnými fáborky. Během trasy hledaly psaníčka s pečetí, která jim tam zanechal „Strážce pokladů“. V psaníčkách byly napsány vzkazy s úkoly a děti je s nadšením plnily (např. běh do kopce, natrhat kytičku pro kamarády, zazpívat písničku, přetahovat se s lanem, střílet šípem,..)

Děti byly plné elánu, jak v hledání psaníček, tak v plnění úkolů. Za splnění úkolu dostal každý odměnu. Posledním úkolem bylo hledání pokladu.

Děti dlouho neotálely a začaly prohlížet různé hromádky roští, hrabaly zem, přehazovaly mech a nakonec narazily na velikou hromadu pod skálou, kde byl ukrytý poklad. Najednou děti začaly volat: „Už ho máme“. Truhlu jsme všichni společně otevřely a v ní bylo překvapení i s dopisem od „Strážce pokladů“.

Při zpáteční cestě se děti o truhlu s pokladem střídaly a měli velikou radost z úspěšné cesty, která ji přinesla nejen krásné zážitky, ale také velkou odměnu sladkostí a obrázků, o které se spravedlivě rozdělily.

Jana Maříková, vedoucí učitelka MŠ

Komentáře nejsou povoleny.