Obecní slavnost před námi [30/2010]

Slavnost, kterou 5. 7. 2010 Obec Křečovice pro vás, vážení občané, pořádá, je myšlena jako celoobecní. Připomeneme si v tento den historické kořeny sídla Křečovice, ale i ostatních sídel ve správním území současné obce Křečovice. Při Mši svaté bude posvěcen obecní prapor se stuhou připomínající letošní slavnost. Vzpomeneme a uctíme památku našich předchůdců. Vzpomeneme také místních hrdinů – občanů, kteří položili své životy ve válkách, v kterých bojovali za naši vlast.

Kulturní program bude zahájen tím, co je pro nás nejvzácnější – houslovým koncertem Mistra Josefa Suka, který opět velmi rád zahraje v křečovickém kostele. Tentokrát jen pro občany křečovické obce a její přátele. I další kulturní program bude zajisté pěkný. Zvlášť roztomilé a líbivé bude vystoupení dětí z naší mateřské školy a základní školy. Ale i další program je připravován s jediným cílem – příjemné prožití svátečního dne v Křečovicích.

Nepochybuji o tom, že členové spolků, kteří mají stejnokroje – hasiči a myslivci, se přijdou představit, jak jim sluší v útvaru, a kteří je nemají, tak přijdou také ve velkém počtu a představí se také ve velké formaci – mám na mysli naše sportovce – fotbalisty. Věřím, že svoji početnou účastí místní spolky podpoří význam pořádané slavnosti a i oni ve svých vzpomínkách tiše uctí při slavnostním nástupu zakladatelů svých spolků a předchozích členů, díky kterým mohou dále pokračovat a rozvíjet svoji zájmovou činnost.

Stejně tak, jako hezký program, připravujeme i chutné občerstvení. Tak neváhejte a přijměte toto srdečné pozvání vašeho starosty a zastupitelstva obce jako dar a o svátečním červencovém pondělí přijďte oslavovat.

Na slavnostní shledání s vámi se těší starosta obce František Vondra a zastupitelstvo obce Křečovice.

Každá pomocná ruka dobrá.

V zájmu co nejlepšího vzhledu v obci do slavnosti, ale i poté, obec Křečovice žádá o pomoc při vyžínání, sekání trávy na hřbitově v Křečovicích a Hoděticích, u památníků padlých, ale i na jiných potřebných místech. Možno i jiný potřebný úklid. Kdo pomůže?

Komentáře nejsou povoleny.